Skip to main content
Naujienos

Tuomet ir dabar

By 29 liepos, 2022No Comments

Laban Industria – akį traukiantis, didingas pastatas, skaičiuojantis savo istoriją nuo 1935 m. Pačioje Kauno širdyje kurta urbanistinė istorija šiandien tarnauja modernioms perspektyvoms. Kintant laikams, sąlygoms pastatas nuolatos būdavo pritaikomas naujai paskirčiai.

Tuometė istorija

Ožeškienės gatvė 10, 1935 metai

Šaltiniuose rašoma, kad jis suprojektuotas kaip automatinė telefonų stotis, priklausiusi Lietuvos pašto valdybai. Neatsitiktinai pastatas ir anuomet stovėjo Lietuvos pašto kaimynystėje. Modernizuojant paštą atsirado poreikis ir moderniai telefonų stočiai, kuri galėtų aptarnauti vis daugiau abonentų ir svarbiausia automatizuoti sujungimo procesą. Pastatas turėjo kelias paskirtis, tarnavo ne tik kaip automatinė telefonų stotis, bet čia veikė ir administracinės patalpos, ir net darbuotojų butai. Čia glaudėsi ir Plentų, ir vandens kelių valdyba.

Tuo metu pastatas buvo sudarytas iš trijų korpusų: du prie gatvės ir vienas – kieme. Tačiau karo metais nukentėjo ir iki mūsų dienų išliko šiek tiek pakitęs.

Vėliau čia savo istoriją kūrė gerai žinoma mokomosios literatūros spaustuvė „Šviesa“.

Dabar

Pilnas istorinės atminties ir autentikos Laban Industria pastatas prikeliamas naujam gyvenimo etapui, telkiant verslo bendruomenę ir pritaikant erdves jos poreikiams.

Savo veiklą statinyje pradėjo plėtoti JAV kapitalo firma „Digitech Lithuania“, tiksliosios žemdirbystės technologijų vystymo bendrovė „Luxera“, sunkiosios pramonės konstruktorių biuras „Convir“, aukštos kokybės antikvarinių vertybių pardavimo įmonė „Karabela“ ir ūkių sertifikavimo biuras „Ekoliuks“.

Susisiekime +370 686 45450 ir sukurkime verslo istoriją kartu!